top of page
Spor araba

OTOMOTİV

Tutkumuz olan otomotiv sektörüne gerek takas gerek beğenerek aldığımız ve sattığımız araçlarımız ile devam etmekteyiz. Diğer tüm sektörlerde de olduğu gibi 2. el araç alım satımında da en önemli hususlardan birisi de güvendir. 11 yıllık deneyim, devamlılık,  güven ve titizlik ile sürdürmekteyiz.

Araç Alışverişlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

 • OTO EKSPERTİZ RAPORU İSTEYİN
  Araç alım ve satımlarda endişe duyulan konulardan ilki aracın daha önceki kazaları ve sorunlarıdır. Satmak isteyen kişi aracın sorunlarını ve kazalarını saklayabilir. Bu sıkça karşılaşılan bir durumdur. Dolayısıyla son yıllarda Otomobil konusunda uzmanlaşan oto ekspertiz şirketlerinin raporu bu gibi durumlarda oldukça yarar sağlamaktadır. Satıcı tarafta iseniz bir oto ekspertiz raporunuzun olması alıcıya güven verecektir.

 • KAPORA VERİRKEN DİKKAT EDİN
  Araç alış ve satımında en çok kullanılan kavramların başında yer alan kapora kelimesi, satışlarında karşılıklı güvenin sembolü haline gelmiştir. Ancak güven zaman zaman tehlikeliye dönüşebilir. Kapora talep edilen satışlarda elden ödeme yapılmaması ve satıcının kimlik kartı, hesap cüzdanı, ehliyet ve ruhsatı gibi belgelerin fotokopisi alındıktan sonra anlaşılması oldukça önemlidir.

Diğer Hususlar

 • ARACIN PLAKALI OLMASI ÖNEMLİ
  Plaka, aracın kimliğidir. Plakası olmayan bir araç, büyük problemlere neden olabilir. Araç satış alımında dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelen bu konu hakkında oldukça dikkat edilmeli, plakası olmayan araçlarda plaka talep edilmeli ve sorgulama yapılmalıdır.

 • ÖDEME ERTELEMELERİNE KANMAYIN
  Bir aracın satış işleminde ödeme noterde yapılmalıdır. Noterde yapılan işlemler yasal olmayan işlemlerin önüne geçecektir. Dolandırıcıların sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında yer alan; ödemenin başkası tarafından yapılacağı, ortak bir noktada buluşup satış işleminin gerçekleştirilmesi ve sahte para kullanımı gibi durumlara oldukça sık rastlanmaktadır.

 • ACELEYE GETİRMEYİN, DOĞRU FİYATI BULUN

  Araç satım ve alımlarında aceleci davranmak sonrasında başınıza iş açabilir. Araç satım ve alımlarında aceleci davranılmamalı, yasal konular hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca aracın değeri normal piyasa değerine göre düşük ise biraz daha şüpheci davranılmalıdır. Çünkü dolandırıcılar ellerindeki araçları değerinin altına çekerek göz boyar ve aceleyle satılmalarını sağlarlar.

bottom of page